Evim Doğa
Evim Doğa
tazı kanyonu
Akdeniz Bölgesi Gezi

Tazı Kanyonu

Tazı Kanyonu, dev kayalıklar arasından akan Köprüçay’ın eşşiz görüntüsü ile Türkiye’nin en iyi manzara noktalarından biri olarak gösteriliyor.

Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde bulunan Tazı Kanyonu’na çok da bozuk olmayan bir orman yolundan ulaşım sağlanıyor. Aracınız uygun değilse atv kiralayarak ya da tercihen trekking ile manzara tepesine çıkabilirsiniz. Tepeden görünen manzara tek kelime ile muhteşem. Tazı Kanyonu’na manzaranın tadını rahat rahat çıkarabilmek ve güzel fotoğraflar yakalayabilmek için sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü kalabalık tur grupları sıklıkla geliyor.

tazı kanyonu antalya
Tazı Kanyonu

Tazı kanyonu kamp için uygun mu derseniz, sosyal medyada fotoğraf uğruna olur olmaz her yere çadır kuranları görüyoruz. Hele ki Antalya kamp alanları açısından zengin bir yer olmasına rağmen, buraya uçurumun kenarına kamp kurmak hiçte mantıklı bir hareket değil. Doğada hava koşullarının çok değişken olduğunu ve kamp kurarken her zaman güvenli bir yer seçmenin hayat kurtardığını unutmamak gerekiyor. Umarız Tazı Kanyonu’nda kötü bir kaza yaşanmaz. Bir diğer değinmek istediğimiz nokta ise; ziyarete gelen herkesi, çöplerini yanlarında götürmesi için bilinçlendirmek olacaktır. Bu muhteşem manzara altında çöplerin birikmemesi, güzelliğinin bozulmaması dileğimizle.

Tazı kanyonu dışında, Antalya gezilecek yerler ve kamp alanları tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status