Evim Doğa
Evim Doğa

Bozcaarmut Göleti

Gezi Göller İç Anadolu Bölgesi Kamp
Bozcaarmut Göleti


Bozcaarmut Göleti güzel manzarası ve ulaşım kolaylığı ile sebebiyle çevre illerdende ziyaretçi alan oldukça populer bir yer. Kamp ve karavan için elverişli olan Bozcaarmut Göleti, 2 şekilde ulaşım sağlanıyor. Bursa-Eskişehir tarafından gelecekseniz orman yolunu takip ederek gölete ulaşıyorsunuz. Bilecik tarafından gelindiğinde ise yol tamamen asfalt, Bozcaarmut Köyü’nden geçip, gölet tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Göl çevresinde kamp yapabileceğiniz 3 farklı nokta var. Sessiz sakin bir kamp arayanlar için haftasonları ve tatil günleri tavsiye etmiyoruz. Şehre yakın olması sebebiyle oldukça kalabalık olabiliyor.

Bozcaarmut Göleti
Göl manzaralı kamp yerimiz

Gölün dört bir tarafına piknik masaları yerleştirilmiş ve göl çevresi eğimli olduğından kamp atabilecek alanlar kısıtlı. Eğer göl kenarında yer bulamazsanız, gölden biraz uzaklaşarak yeşillikler içerisinde kamp yapabileceğiniz düzlüklerde bulunuyor. Göl çevresinde su sıkıntısı yok, birkaç noktada çeşme bulunmaktadır.

Bozcaarmut göleti kamp
Bozcaarmut göleti ve çevresi

Göl çevresinde trekking yapabilir, güzel manzaralar yakalayabilirsiniz. Ayrıca orman içi patikaları takip ederek alternatif yürüyüş parkurları bulabilirsiniz. Gölde rengarenk pek çok balık ve kurbağa bulunmakta. İzinli olta avcılığı yapılabilir. Kurbağa sesleri ile uyuyacağınız bir kamp olacağını hatırlatmak isteriz. Bozcaarmut Göleti’nde 2 gece geçirdik. Kamp yaptığımız süre boyunca herhangi bir yaban hayvanına rastlamadık. Zaten köye çok yakın olduğu için göl çevresinde pek çok köpek vardı.

Sıkça Sorulan Sorular

Bozcaarmut Göleti Ulaşım

Bozcaarmut Göleti’ne 10 km uzaklıkta olan Küçükelmalı Tabiat Parkı da yine bu bölgede güzel bir alternatiftir. Küçükelmalı Göleti drone çekimizi aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olup bizi desteklerseniz, çok seviniriz.

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Ayrıca “Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı yazımıza da mutlaka göz atın.

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Dilan Yaman
Dilan Yaman
3 yıl önce

Dogal oluşum olan ve hic bir tesisin dolayısıyla hic bir hizmetin olmadığı bir yere giderken nicin para veriyoruz. Kimin mali bu göl?

Gökhan
Gökhan
Reply to  Dilan Yaman
3 yıl önce

Köy hazinesine araç başı 10tl para veriliyor.
Köylüler bölgeyi temizliyor.
Gelen misafirlerin bölgeyi nasıl bıraktığını görseydiniz 10 değil 100tl verseler bu mahluklar buraya girmesin derdiniz.

Lütfen çöpünü çöpe atmaktan aciz insanlar Bozcaarmut’a gelmesin.

emre tahir
emre tahir
Reply to  Gökhan
1 yıl önce

Şu çöpünü doğaya atma hastalığından kurtulamayan hastalıklı zihniyete sahip insanları görmek istemiyoruz artık ya.Yeter biz sizlerin arkasından küfretmeye bıktık.siz doğayı kirletmeye bıkmadınız.nasıl bir kafadır bu.insan çöpünü tertemiz doğaya bırakıp kirletir mi?

Yiğit
Yiğit
Reply to  Dilan Yaman
3 yıl önce

Sanırsam sadece 5 tl veriliyor

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status