Evim Doğa
Evim Doğa
göynük kanyonu
Akdeniz Bölgesi Gezi Kamp

Göynük Kanyonu

Göynük Kanyonu Antalya’nın Kemer ilçesinde Likya yolu üzerinde yer alıyor. Kanyonda yürüyüş yapmanın yanında zipline ve body rafting gibi adrenalin dolu aktivitelerde yapabiliyorsunuz.

Kanyonunun son 800 metrelik kısmı sadece yüzülerek geçilebiliyor. Burada kanyonun içine girip body rafting yapmak isterseniz ekipman kiralamanız gerekiyor. Göynük Kanyonu EcoFun Adventure Park tarafından işletilmektedir. Kanyona giriş ücretli ve seçtiğiniz aktivitelere göre ücret değişiyor. Detaylı bilgi ve fiyatlar için sitelerinin linkini bırakıyoruz.

Likya Yolu Göynük Kanyonu

Gişelerden geçtikten yaklaşık 600 m sonra yeme içme ve dinlenme alanı karşınıza çıkıyor. Buradan kanyona 2 km’lik bir tırmanışla ulaşılıyor. Eğer body rafting yapacaksanız safari araçları kanyon girişine kadar sizi bırakıyor. Burada yine gölet çevresinde cafe ve dinlenme alanı mevcut. Body rafting için kask, can yeleği, deniz ayakkabısı ve suyun soğukluğundan etkilenmemek için koruyucu kıyafet veriliyor. Alanda giyinme kabinleri ve eşyalarınızı bırakabileceğiniz kilitli dolaplar da mevcut.

Body Rafting

Ekipmanları giyince, kanyonun buz gibi suyuna hemen alışıyorsunuz. Kanyonun heybetli görüntüsü içerisinde yüzerek ilerlemek gerçekten müthiş bir duygu. Suyun derinliği kanyon boyunca değişiklik gösteriyor. Bazı yerlerde yüzerek bazı yerlerde kayalar üzerinde yürüyerek ve yer yer tırmanarak ilerlemeniz gerekiyor. 800 metrelik parkur sonunda karşınıza bir şelale çıkıyor. Burası kanyonun son noktası tekrar aynı parkurdan başlangıç noktasına dönülüyor. 800 metre çok kısa bir mesafe gibi gelse de gidiş dönüş yaklaşık 45 dakika suyun içinde geçiyor. Sonrasında ekipmanlarınızı aldığınız yere teslim edip, 2 km’lik kanyon manzaralı yürüyüşle kanyon girişindeki ilk dinlenme alanına ulaşıyorsunuz.

Likya Yolu üzerinde yer alan Göynük Kanyonu, Kemer’e yolunuz düşerse mutlaka uğrayıp, body raftingi denemeniz gereken bir yer. Bizce kanyonun en eğlenceli kısmı bu. 😀

Antalya kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status