akyaka orman kampı
Bisiklet Ege Bölgesi Gezi Kamp

Akyaka Orman Kampı

Akyaka için Türkiye’nin en güzel kamp alanlarından biri dersek yalan olmaz. Hem orman kampı hem deniz keyfini beraber yaşayabileceğiniz nadir yerlerin başında geliyor. Akyakaya gelir gelmez bir an bile kaybetmeden çam ağaçlarıyla kaplı alana çadırınızı kurup, koylardan buz gibi suya atlamak istiyorsunuz. 🙂

Akyaka Kamp Alanı

Kamp alanı Akyaka merkeze oldukça yakın. Tuvalet, duş, market ve kafe/restoran hizmeti bulunuyor. Kamp alanı içindeki marketten tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yemekle uğraşmak istemiyorum derseniz, deniz manzaralı restaurantı da oldukça iyi.

Akyaka Orman Kampı bünyesinde çadır kampına alternatif orman evlerinde konaklamanızda mümkün. Detaylı bilgi ve rezervasyon için: akyakakamp.com

Akyaka orman evleri
Akyaka içindeki çadır kampına alternatif, orman evleri.

Her ne kadar kampinglerde konaklamayı zorunlu olmadıkça tercih etmesek de Akyaka Orman Kampı çamlarla kaplı ve oldukça geniş olması doğal kamp alanlarını aratmıyor. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak bayram tatili gibi uzun tatillerde tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü doluluk oranı kapasitenin çok çok üstünde oluyor.

Aktiviteler

Her yıl mayıs ayında Muğla Bisiklet Derneği tarafından Gökova Bisiklet Turu düzenleniyor. 5 gün süren bisiklet turu Menteşe, Akyaka, Akbük,  Ören, Bodrum, Datça ve Marmaris güzergahlarını kapsıyor. Tur boyunca geceleri kamp alanlarında çadır kurarak konaklayıp, gündüzleri bisikletle yol alarak Muğla’nın birbirinden güzel yerlerini görme fırsatı elde eldiyorsunuz. Gökova Bisiklet Turu hakkında detaylı bilgi ve katılım başvurusu için site linklerini buraya bırakıyoruz.

gökova bisiklet turu
Bisiklet turumuzdan bir kare.

Gökova‘ya gelmişken bizde kendi bisiklet turumuzu yapalım dedik. Sahil şeridi boyunca bol manzaralı ve keyifli bir tur yaptık. Ama erken saatlerde bisiklet turuna çıkmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü Gökova yazın gerçekten çok sıcak. Bu sıcakta serin bir alternatif arıyorsanız da, Azmak çayında kano turu yapmayı deneyebilirsiniz. Biz de Akçapınar Amazon Kano ile bu eğlenceli doğa sporunu deneyimleme fırsatı bulduk. İletişim bilgileri için site linklerini buraya bırakıyoruz.

Azmak Kano Turu
Azmak Kano Turu

6 km gidiş, 6 km geliş olmak üzere 12 km kürek çekmek oldukça acıktırıyor. Kano turundan sonra Azmak çayı kıyısındaki restoranları deneyebilirsiniz. Azmak’ın serin sularına ayaklarınızı sokarak lezzetli yemeklerin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping tesisi
Camp Fire
Kamp ocağı
Toilet
Duş ve tuvalet mevcut
Tessis
Market ve cafe/restoran hizmeti mevcut
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status