Evim Doğa
Evim Doğa
Çatak kanyonu
Gezi Karadeniz Bölgesi

Çatak Kanyonu Cam Teras

Çatak Kanyonu, Küre Dağları Milli Parkı içerisinde görülmesi gereken en önemli yerlerden biri. Kanyona hakim bir noktaya konumlandırılmış cam teras, Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde bulunuyor. İlk başlarda ürkütücü olsa da mükemmel manzarayı görünce, iyi ki gelmişim diyorsunuz.

Azdavay Çatak Cam Teras
Karşımıza çıkan yönlendirme tabelası

Cam terasa ulaşmak için 2 alternatif yol bulunuyor. 2. yolu seçerseniz orman içerisinde ufak bir yürüyüşün ardından, cam terasa ulaşılıyor. Bu yürüyüş yolu üzerinde çok güzel dinlenmelik yerler yapılmış. Çevrenin temiz ve düzenli olması bizi çok mutlu etti. Cam terasın bir diğer köşesinde ise fotoğraf çekmek için yapılmış, manzaraya hakim bir alan daha bulunuyor. Çatak Kanyonu gezi videomuzu aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Çatak Kanyonu Cam Teras Ulaşım

Ankara ve İstanbul istikametinden Çatak Kanyonu’na ulaşım için ilk olarak Karabük iline geldikten sonra, Safranbolu ilçesi içinden geçip, Bartın Safranbolu Yolu/D755 yoluna çıkıp, Bartın istikametinde 10 km kadar ilerlediğinizde Eflani / Pınarbaşı tabelasından, Eflani merkeze ulaşacaksınız. Eflani den çıkıştan 6 km sonra Pınarbaşı yönünü takip edin. Pınarbaşı‘na ulaştıktan sonra Azdavay istikametini takip edin. Kahverengi tabelalar buradan sonra size yardımcı olacaktır. İstanbul Anadolu yakasından 480 km, 5-6 saat arası sürmekte.

Başlıca geçilecek il ve ilçeler, Karabük – Safranbolu – Eflani – Pınarbaşı – Azdavay.

Küre Dağları Milli Parkı’nda gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status