Evim Doğa
Evim Doğa
Ilıca Şelalesi
Gezi Karadeniz Bölgesi

Ilıca Şelalesi Kastamonu

Kastamonu Pınarbaşı ilçesinde bulunan Ilıca Şelalesi, ılıca köyü içerisinde bulunuyor. 15 metreden dökülen şelalenin oluşturduğu doğal havuz ve yeşillikler içindeki manzarası sizi içine çekecek.

Park Ilıca
Park Ilıca Küre Dağları Kamp Alanı

Biz gezimiz süresince, Küre Dağları Milli Parkı içinde yer alan Park Ilıca’da kamp yaptık. Burada doğa ile iç içe bungalov evlerde ya da kendi çadırınızda kalabiliyorsunuz. Park Ilıca hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için site linklerini buraya bırakıyoruz.

sticker
Park Ilıca’dan ayrılırken stickerımızı da yapıştırdık 🙂

Kaldığımız günün ilk sabah ise erkenden kalkıp şelaleye doğru yola çıktık. Ilıca Şelalesi buradan 10-15 dakika yürüme mesafesinde. İsterseniz araçla da giriş kısmına kadar gidebilirsiniz. Giriş ücreti 5 TL. Şelalenin sesi eşliğinde orman için yürüyüş yolunu takip ederek bu doğal güzelliğe ulaşabilirsiniz. Ilıca Şelalesi gezi videomuzu aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Ilıca Şelalesi Ulaşım

Ankara ve İstanbul istikametinden Ilıca Şelalesine ulaşım için ilk olarak Karabük iline geldikten sonra, Safranbolu ilçesi içinden geçip, Bartın Safranbolu Yolu/D755 yoluna çıkıp, Bartın istikametinde 10 km kadar ilerlediğinizde Eflani / Pınarbaşı tabelasından, Eflani merkeze ulaşacaksınız. Eflani den çıkıştan 6 km sonra Pınarbaşı yönünü takip edin. Pınarbaşı‘na ulaştıktan sonra Ilıca köyüne gitmek için merkezden sapmadan devam edin. Kahverengi tabelalar buradan sonra size yardımcı olacaktır. İstanbul Anadolu yakasından 470 km, 5-6 saat arası sürmekte.

Başlıca geçilecek il ve ilçeler, Karabük – Safranbolu – Eflani – Pınarbaşı – Ilıca Köyü.

Küre Dağları Milli Parkı’nda gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status