thermarest kamp matı
Kamp Yararlı Bilgiler

Thermarest Ridgerest & Trail Lite Kamp Matları İncelemesi

Şişme kamp yataklarında sık sık hava kaçırma, patlama veya soğuk havalarda inme gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bir keresinde beklenmedik zamanda patlayan kamp yatağımız sebebi ile kar üstünde yatmak zorunda bile kalmıştık. Uzun yıllar farklı marka ve model şişme yataklar kullandıktan sonra, Thermarest matlara geçiş yaptık. Bir senedir Thermarest Trail Lite ve Thermarest Ridgerest Classic model matları kullanıyoruz ve ikisinden de oldukça memnunuz.

Thermarest kamp matları, piyasada satılan şişme yataklara oranla yüksek fiyatlı ama konfor ve sunduğu ısı yalıtımı sayesinde verilen paranın hakkını kesinlikle veriyor. Bunca zaman şişme yataklarla uğraşarak resmen boşu boşuna işkence çekmişiz diye düşünmeden edemedik.

Eğer kış kampları yapmıyorsanız bu ürünlerden sadece birini almanız size yeterli gelecektir. Hafif ve pratik olsun isterseniz Ridgerest Classic Matı, konforlu ve daha rahat olsun isterseniz ise Trail Lite Şişme Matı seçebilirsiniz. Biz kamplarımızın uzunluğuna veya arazi koşullarına göre birini ya da ikisini birlikte kullanmayı tercih ediyoruz.

Thermarest Trail Lite Şişme Mat

Bu şişme matın en dikkat çekici özelliği pompa kullanılmadan kendi kendi şişebilmesi. Çadırınızı kurduktan sonra matınızı serip, o şişerken başka işlerle ilgilenebiliyorsunuz. 15-20 dakika içinde hazır hale geliyor. Söndürmesi de bir o kadar kolay ve katlayarak içindeki tüm havayı birkaç dakika içinde boşaltıp, taşıma çantasına yerleştirebiliyorsunuz. Hafif bir ürün ve ısı yalıtımı oldukça iyi. 3.4 R Value değerine sahip yani 3 mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Thermarest Ridgerest Classic Mat

Bu Thermarest’in 1,5 cm kalınlığında 2.0 R Value değerine sahip klasik matı. Tabi bildiğimiz klasik spor matlarının çok ötesinde. Kalınlığı ve oluklu yapısı sayesinde çok iyi bir ısı yalıtımı sağlıyor. Çadırın içine matı serdiğiniz anda yerden gelen soğuğun anında kesildiğini farkediyorsunuz. Kalın olmasına rağmen oldukça hafif ve çantaların dış kısmına asılarak kolaylıkla taşınabiliyor. Yaz ve bahar aylarında tek başına kullanılabilirken, kış aylarında şişme mat ile birlikte kullanarak ısı yalıtım değerini yükseltebilirsiniz.

Thermarest Trail Lite Şişme Mat ve Thermarest Ridgerest Classic Mat inceleme videomuzu aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Temel kamp malzemeleri listemizi de buraya bırakıyoruz.

Son olarak uygun fiyatlı kamp malzemeleri ve outdoor ekipmanları için buraya bakabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status