Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

İnönü ve Ercuva Yaylaları

İnönü ve Ercuva Yaylası Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunmaktadır. Kamp ve karavan için elverişli olan yaylalar İstanbul’a yakınlıkları ve ulaşımın kolay oluşu sebebiyle yaz aylarında inanılmaz kalabalık oluyor.

İnönü yaylası 1050 metre yüksekliğinde, pek çok yayla evini barındıran oldukça geniş bir yayladır. Ancak yaylaya çıktığımızda oldukça kalabalık olduğundan birkaç km ilerisinde ki Ercuva yaylasına geçmeyi tercih ettik.

Ercuva Yaylası Kamp Alanı

Ercuva yaylası, İnönü yaylasına göre biraz daha sakin diyebiliriz. Ancak her iki yaylada da ateşli silah atma yarışı var adeta. Sabaha kadar süren silah seslerinden rahatsız olmamak elde değil. Doğayla baş başa, sessiz sakin bir kamp isterseniz özellikle yaz sezonunda gitmenizi tavsiye etmeyiz. Ya da kulaklıklarınızı takıp, sevdiğiniz müzikler eşliğinde yıldızları seyre dalabilirsiniz.

Ercuva Yaylası kamp
Kamp alanımız

Kışın bu bölge yoğun kar aldığından yaylaya ulaşım sağlanamamaktadır. Bahar ve yaz aylarında kamp yapmanın dışında doğa yürüyüşü yapmak için de tercih edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kamp alanı hakkında sorularınız olursa yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Kamp maceralarımızı yakından takip etmek için YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Ercuva Yaylası Ulaşım

Kocaeli kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status